Фудбал
15. April 2017 - 16:42

Гол на Пандев за водство на Џенова против Лацио

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев влезе во вториот дел на мечот Џенова- Лацио и донесе водство за домаќините од 2-1. 

Ова е прв гол за Пандев во дресот на Џенова во Италијанското калчо.