Балкан
27. March 2018 - 12:40

ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО: Обраќање на Марко Ѓуриќ по бруталната тортура која ја доживеа на Косово

Шефот на Канцеларија на Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ  разговараше денеска на состанокот со претседателот Александар Вучиќ и со претставниците на Српската листа, откако ќе се обрати во јавноста. 
 
Ова е прво обраќање на Ѓуриќ пред камерите по стравичната тортура која во текот на вчерашниот ден ја преживеа во Косовска Митровица.