Тенис
16. May 2017 - 19:39

Ѓоковиќ во 3. коло на турнирот во Рим

 
 Новак Ѓоковиќ победи на вториот круг од Мастерс турнирот во Рим проттив Британецот Бедене со 2: 0 во сетови. 7: 6, 6: 2.
 
Двајцата се состанаа три пати досега и секој пат српскиот играч победи.
 
Иако минатата недела одигра во полуфиналето на Мадрид, Ѓоковиќ  се уште е во потрага по својата карактеристична форма, првото финале во Лондон на Мастерс финалето минатата година и прва титула во ланскиот Мастерс во Монтреал.