Тенис
4. јуни 2024 - 18:14

Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос поради повреда на коленото, соопштија денеска организаторите на турнирот.

Српскиот тенисер вчера во осминафиналето го совлада Аргентинецот Франциско Серудола со 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3.

На тој натпревар Ѓоковиќ почувствува болка во пределот на десното колено.