Фудбал
7. October 2022 - 20:09

Футсалците поразени од Шведска

Пораз на македонската футсал репрезентација на стартот на квалификацискиот турнир кој се одржува во Шведска. И тоа токму од домаќинот со конечни 5:2.
 
Нашиот национален тим немаше сила да издржи до крај иако имаше го поголемиот дел од дуелот поволен резултат, и прими голови во финишот.
 
Петровиќ погоди за нас, а потоа во серија Смајовиќ и Гаши погодија за домашно водство. Мицевски повторно ни носи егал во 28 минута, но потоа Гаши со својот хет трик, односно Најафи ги поставија конечните 5:2.
 
фото и вест: спортмедиа.мк