Фудбал
20. May 2022 - 10:21

Финале на фудбалскиот Куп на Македонија

Финалето на фудбалскиот Куп на Македонија се одржува вечер со почеток од 18 часот на Националната арена „Тодор Проески“.

Фудбалските клубови на Македонија Ѓорче Петров и Силекс ќе се борат за трофеј на 29. финале од Купот на Македонија.

Силекс вечер го игра петтото финале и ќе се обиде да го освои четвртиот трофеј во клупската историја, додека, за Македонија Ѓорче Петров ова ќе биде четврто финале со една титула во националниот Куп.