Џет-Сет
1. May 2017 - 20:23

Филип им се довери на пријателите: Еве што рече за тајната венчавка со Александра

Целата мината недела се шпекулираше дека во саботата на 29. април тајно ќе се венча популарната српска пејчака Александра Пријовиќ со својот избраник Филип Живојиновиќ. Но судејќи по се, до тоа не дојде.

Познатата двојка тој ден не беше во иста држава, зошто пејачката имаше настап во Швајцарија.

Филип, од друга страна во разговорот со пријателите рекол дека се уште не планираат венчавка, но дека секако тоа нема да биде тајно зошто сакаат да угостат голем број пријатели и роднини како на својата макеа Брена, така и колегите на Александра.

Foto: Printskrin Instagram

Пријовиќ моментално е во медиумски мрак и тоа ќе трае до јуни, кога на пазарот ќе се појави нејзиниот прв студиски албум.

Foto: Filip Plavčić