Македонија
17. August 2015 - 8:46

Феномен: Торнадо над Охридското езеро

Охридскиот регион вчера го зафати силно невреме. Во градот имаше обилни врнежи од дожд во комбинација со грмежи и силен ветер.

Видеото е снимено во близина на Трпејца поточно кај Свети Заум каде што може да се види како облаците се формираат во вид на торнадо над Охридското Езеро, пишува порталот Охриѓани.