Ф1
23. October 2020 - 15:31

Ф-1: Првиот тренинг во Португалија за Ботас

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, помина најдобро време на денешниот прв тренинг пред трката во Формула 1 за Големата награда на Португалија.

Toj беше за 0,3 секунди побрз од клупскиот другар Хамилтон. Трето време оствари Ферстапен а зад него се пласира Леклер.

Трката се вози в недела од 14.10.