Свет
24. March 2018 - 13:37

Едно лице загина во експлозија во Александрија

Најмалку еден човек загина, а неколкумина се повредени во денешната експлозија во вториот по големина египетски град Александрија, јави весникот „Ал Јум ас Сабија“.

Според весникот, во источниот дел на Александрија,експлодирала  автомобил-бомба, но засега не се познати други детали.ж

Западните медиуми јавуваат дека цел на нападот бил шефот на безбедносните сили во градот.