Џет-Сет
25. August 2016 - 21:20

Џенифер Лопез веќе не е во врска со својот танчер Каспер Смарт

Заврши љубовната врска меѓу Џенифер Лопез и нејзиниот поранешен танчер Каспер Смарт. Ова е првпат тие да „раскинат“, откако сфатиле дека врската е мртва.

Извор близок до двојката изјави за медиумите дека Џеј Ло и Каспер одлучиле да ја прекинат нивната врска по мирен пат и дека ќе останат во добри односи.

ЛА Тајмс пишува дека раскинувањето се случило пред неколку недели, кога беа снимени во Њујорк. Џенифер, во присуство на Каспер, се појави на еден од своите последни настапи во Лас Вегас, а со неа беше и нејзиниот поранешен сопруг Марк Ентони.

Лопез и Смарт ја почнаа врската кон крајот на 2011 година. Четириесет и седум годишната пејачка кон почетокот на оваа година во едно интервју рече дека таа и 29-годишниот Каспер не е посвршени, иако имаше гласини за тоа.