Фудбал
13. October 2015 - 10:19

Друловиќ: Сакавме да победиме

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Љубинко Друловиќ по синоќешното реми со Украина рече дека е задоволен од играта и од резултатот.
 
- Одигравме добар натпревар, пропуштивме неколку шанси за гол, но кога не можете да победите добро е да не загубите и можам да кажам дека сме задоволни и од играта и од резултатот. Сакавме да победиме, имавме офанзивен пристап со Тричковски во нападот. Во десната страна го имавме Брдаровски кој играше офанзивно, но моравме да внимаваме и на одбраната, изјави селекторот на Македонија.
 
Македонија во Борисов одигра 0:0 со Белорусија и квалификациите за ЕУРО 2016 ги заврши на последното место во групата Ц.
 
фото: www.ffm.mk