Македонија
10. August 2016 - 13:40

Драма во Скопје: Брачен пар нападнат додека шетал на улица

Драма за жена од Скопје. Вчера во 11 часот и 30 минути на улицата „Христо Татарчев“, 51-годишниот С.И.Т. која била заедно со нејзиниот сопруг Ѓ.Т била пресретната од Б.К. кого истата го познавала. Тој почнал да ја навредува и да и се заканува, а сопругот се обидел да го смири насилникот кој бо еден момент ја фатил жената за коса и почнал да ја влече, воедно заканувајќи и се по што и ја искинал ташната.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.