Македонија
22. April 2016 - 8:30

Денес сончево - Викендов врнежливо и пад на температурите

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 17 до 24 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Температурата ќе достигне до 23 степени.

Од сабота кон крајот на денот до вторник ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд и со умерен до засилен ветер, претежно од западен правец.