Македонија
4. September 2017 - 13:22

Битолчанка преживеала хорор во Охрид: Мажот ја тепал пред малолетните деца и не им дозволувал да заминат

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Ч. (34) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „противправно лишување од слобода” и „телесна повреда“. На 30. јули годинава околу 12.00 часот, на ул. „А.Јованоски” во Охрид, каде престојувала С.П. (36) од Битола со нејзините малолетни деца, била физички нападната и се обидела да избега и побара помош.
 
Таа била спречена од пријавениот, кој ја заклучил влезната врата од куќата и не им дозволувал на оштетената и нејзините малолетни деца да ја напуштат куќата.