Фудбал
22. July 2018 - 11:58

Арсенал ќе игра без Англичани?!

Новиот тренер на Арсенал, Унај Емери не троши многу пари и го составува тимот по своја мерка. Последниот играч кој треба да го засили тимот од Лондон е Коман од Арсенал со што веќе се наѕира и составот со кој ќе стартува шпанскиот тренер.
Интересно во него нема Англичани туку фудбалери од Франција, Германија, Швајцарија, БиХ, Грција...
Досега се потрошени 80 милиони за трансфери, доколку се реализира трансферот на крилниот напаѓач од Баерн Минхен Кингсли Коман тоа ќе бидат уште 50 милиони евра.