Тенис
16. January 2019 - 17:13

АО: Надал се пласира во 3. коло

Еден од фаворитите на првиот Грен Слем, Австралија Опен, Рафаел Надал лесно со победа во три сета против домашниот тенисер Метју Ебден обезбеди пласман во 3. коло во Мелбурн.
Негов противник во следната рунда ќе биде уште еден Австралиец , Алекс де Минаур.