Македонија
7. February 2021 - 10:44

33 санкции за брзо возење во Тетово

Вчера(06.02.2021) во периодот од 19 до 22 часот полициски службеници од ПС за БПС Тетово со употреба на т.н. ноќен радар спроведоа акциска контрола во периодот од 19 до 22 часот за санкционирање на возачи што возат со брзина поголема од дозволената. Санкционирани се 33 возачи, од кои 14 возеле со повеќе од 50 километри на час над дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредниот период и апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбеден сообраќај.