Живот
30. October 2020 - 9:06

28 годишна девојка потрошила 120.000 долари на тетоважи и операции

Амбер Лук, синокоса љубителка на модификации на телото, потрошила 120.000 американски долари на тетоважи, пирсинг и пластични операции.

Од сѐ тоа, „белата синоока девојка на змејот“, како што самата се нарекува, издвоила вкупно 50.000 долари за речиси 600 тетоважи. Меѓу другото, таа си вбризгала и сино мастило во очите, поради што била слепа три недели.

Инстаграм-ѕвездата неодамна објави слика од себе кога штотуку станала полнолетна, пред 10-на години… Била русокоса и со ниту една тетоважа. Фотографијата собра илјадници допаѓања, но таа тогаш, како обична девојка, не била воопшто задоволна со својот изглед.

– Бев манијакално депресивна, со самоубиствени нагони. Со еден збор – жив мртовец. Се мразев себеси поголем дел од времето, а таа омраза беше длабока и ме измачуваше. Сега, кога целосно се трансформирав во некој со когошто сум горда, јас сум силна жена која знае која е и што сака!, рече таа во една прилика.

Девојката потрошила и 70.000 долари за сечење на јазикот, зголемување на градите, ботокс во образите и усните, вметнување надградби во ушите и тн. „бразилско подигнување“ на задникот. Не жали за промените што ги направила последниве десет години.

– Не се плашам како ќе изгледам кога ќе остарам. И онака јасно ми е дека никој не изгледа којзнае колку добро на 70 години, вели Амбер.