Македонија
27. February 2024 - 12:38

26-годишник допирал 70-годишна баба по телото

Момче од село во Македонска Каменица е осомничен дека допирал жена од 70 години.

- На 26.02.2024, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода А.В.(26) од село во Македонска Каменица. Тој се сомничи дека допирал по телото 70 – годишна жена од истото село. За случајот е запознаен јавен обвинител и по негово целосно документирање против А.В. ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.