Македонија
14. May 2024 - 18:05

17-годишно момче исчезна од установа за згрижување деца во Карпош

Вчера во 11.00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник 17-годишниот М.А., кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.