Живот
17. August 2016 - 9:37

Жител на Торонто казнет со 330 долари, бидејќи играл Покемон гоу на шините на метрото

Жител на Торонто беше казнет со 425 канадски долари (330 американски долари), бидејќи ја играл популарната игра Покемон гоу на шините на метрото, пренесе ТАСС.

Марк Кори (20) сподели на социјалните мрежи видеозапис во кој се гледа како игра Покемон гоу на шините на метро станица Унион во Торонто.

Претставници на властите наишле на видеото, по што го казниле поради ловот на Покемони.