Живот
3. March 2021 - 14:31

Земјотресот во Грција снимен на камера во бутик за облека

И додека граѓаните на областа Лариса во соседството денеска се видно потресени по најсилниот удар од 6.3 степени по рихтер, на социјалните мрежи се појавија и фотографии од срамнети куќи, цркви и други градби.

Едно од видеата е направено и во еден локален бутик каде на камерите буквално се гледаат моментите на потресот кои се случи денеска околу пладне по локално време.