Фудбал
4. July 2016 - 0:42

Заврши ЕП во Франција за Гомез

Германскиот репрезентативец Марио Гомез, поради повреда на бутниот мускул, ќе го пропушти остатокот од Европското првенство.
 
Стрелецот на два гола на ЕУРО 2016, бутниот муслул го повреди на четвртфиналниот меч против Италија.
 
Инаку, Фудбалскиот сојуз на Германија соопшти дека за полуфиналниот меч неизвесен е настапот на Бастијан Швајнштајгер и Сами Кедира.