Македонија
22. May 2021 - 18:08

Загина градежен работник од Градец откако врз него паднала плоча

Вчера во 20,15 часот во Полициска станица Гостивар од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Добри Дол,гостиварско во куќата сопственост на Ќ.С.(56), која била во фаза на реконструкција, констатирале смрт кај Р.А.(56) од с.Градец,гостиварско на кој, според пријавеното, при извршување градежни работи паднал дел од плочата од куќата, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.