Фудбал
18. September 2022 - 19:48

Втора МФЛ: Победи на Вардар и Пелистер

Попладнево се одиграа натпреварите до 5. коло во Втората МФЛ.  Нови победи забележаа Вардар и Пелистер кои славеа на брегот на Охридското езеро:

ВТОРА МФЛ 5.КОЛО
ОХРИД – ПЕЛИСТЕР 0:1
ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА – АРСИМИ 3:1
БОРЕЦ – КОЖУФ 0:2
КАРАОРМАН – ВАРДАР 1:2
ПЕХЧЕВО – ТЕТЕКС 0:0
КАМЕНИЦА САСА – БЕЛАСИЦА 1:1
БЕСА – СЛОГА (В) 3:2
ГОСТИВАР – ВОСКА СПОРТ 2:2
ФОТО СПОРТМЕДИА