Фудбал
30. October 2021 - 20:05

Втора МФЛ: Победи на Силекс и Слога (В)

Попладнево се одиграа натпреварите во второлигашката конкуренција.  Во западната конференција победи на Силекс, Воска и Вардар додека на истокот  Слога Виница славеше во дербито во Македонска Каменица. 

ВТОРА лига запад   9.КОЛО
КОРАБИ – СИЛЕКС 0:1
ВАРДАР – ГОСТИВАР 3:1
ВОСКА СПОРТ – ТЕТЕКС 2:0
ВЕЛЕШТА – ОХРИД 1:1
БЕСА – КАДИНО 1:1
 
ВТОРА лига исток  9.коло
ДЕТОНИТ – БРАТСТВО 4:0
БЕЛАСИЦА – ПОБЕДА 0:1
КИТ ГО – ТИМ ЛОКОМОТИВА 4:0
КОЖУФ – ОСОГОВО 1:1
САСА – СЛОГА (В) 0:1