Македонија
30. November 2017 - 8:01

Времето со нови изненадувања - подгответе се!

Во Македонија ќе биде претежно облачно, во западните делови со врнежи од дожд, кои на крајниот запад ќе бидат обилни. Ќе дува засилен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од пет до 16 степени.

Во Скопје ќе биде облачно, со врнежи од дожд. Ќе дува засилен јужен ветер.

Температурата ќе достигне до 12 степени.