Македонија
20. November 2022 - 8:29

Времето денес ќе биде облачно со пороен дожд и ветер

Под влијание на циклонска активност времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои попладне и во текот на ноќта на повеќе места ќе бидат обилни (над 25 л/м2 за 24 часа). Локално ќе биде нестабилно со поинтензивен пороен дожд и грмежи (над 30 л/м2 за 12 часа), особено во југоисточните и источните делови од земјава. Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час).

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.,

Под влијание на циклонска активност времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои попладне и во текот на ноќта на повеќе места ќе бидат обилни (над 25 л/м2 за 24 часа). Локално ќе биде нестабилно со поинтензивен пороен дожд и грмежи (над 30 л/м2 за 12 часа), особено во југоисточните и источните делови од земјава. Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час).

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.