Свет
28. November 2019 - 10:48

Во Канада се урна мал авион „Пајпер“, има жртви

Мал авион синоќа се урнал во источниот дел на Канада, околу градот Кингстон, а во несреќата има и жртви, пренесе БГНЕС.

Локалниот информативен канал „Глобал Кингстон“ соопшти дека во несреќата учестувал едномоторен авион „Пајпер ПА-32Р,“ што може да превезува до шест лица.

Претходно било сооопштено дека авионот исчезнал од радарите.