Тенис
29. March 2017 - 17:56

Вавринка елиминиран во Мајами

Првиот носител на АТП турнирот во Мајами, Стан Вавринка (Швајцарија) е елиминиран уште во осминафиналето по поразот од Александер Зверев (Германија) ноќеска со 1-2, по сетови 6:4, 6:2 и 6:1.
Четвртата рунда ја помина Роџер Федерер (Швајцарија) кој го совлада Баутиста Агут во два сета и двапати во тај-брејкот.
Двојки за четвртфиналето:
Зверев – Кирјос,
Федерер – Бердих,
Надал – Сок и
Фоњини – Нишикори.