Loading Video...
Ракомет
21. јуни 2021 - 14:55

Вардар директно во групната фаза во Лигата на шампионите

 
 
Македонскиот првак Вардар ќе биде единствениот наш  претставник во ракометна Лига на шампионски во следната сезона 
 
Вардарци се во „избраното друштво “ на сигурни учесници во елитната лига, заедно со актуелниот шампион Барселона, вице-првакот Алборг, како и тимовите на: ПСЖ, Кил, Флензбург, ПИК Сегед, Киелце, Порто и ППД Загреб, 
 
Меѓу 12-те екипи кои побараа „вајлд-карта“ го нема битолски Еурофарм Пелистер, кој минатата сезона имаше солидни резултати во ЕХФ Европската лига, а пред две години играше и во Лигата на шампионите