Живот
23. May 2017 - 14:17

Ужас во живо: Предизвикал верижен судар и се снимал

Верижен судар во кој се оштетени неколку возила се случи пред два дена во близина на Есекс во Англија. Сударот го предизвикал возач на камион, а целиот инцидент е снимена со камерата која се наоѓа во неговото возило.

Снимката прикажува како камион удира во автомобилите пред него, кои поспоро се движеле поради настанатата гужва на патот.

Како што пренесуваат британските медиуми, никој во сообраќајката не е повреден, но е причинета голема материјална штета.