Македонија
14. October 2019 - 12:01

Уапсени двајца тетовци поради кражба

На 13.10.2019 во 04.45 часот на ул.„Иво Рибар Лола“ во Тетово полициски службеници од Полициската Станица Тетово ги лишиле од слобода С.Д.(19) и Д.С.(18), двајцата од Тетово, поради основано сомнение дека извршиле кривично дело „кражба“, кое го пријавил Р.С. од Тетово. Двете лица биле задржани за понатамошна постапка, а по документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.