Свет
29. January 2016 - 13:32

Тројца загинати во напад врз џамија во Саудиска Арабија

Три лица загинаа денеска во напад извршен во џамија во реонот Ал Ахса во источниот дел од Саудиска Арабија, јави Ал Арабија.

Според очевидец, по екслозијата во градот Махасен следувал вооружен напад врз џамијата Имам Рида. Локални жители тврдат дека силите за безбедност водат престрелка со петмина терористи.