Македонија
12. January 2024 - 13:03

Триесетдневен притвор за таткото кој до смрт ја претепа двегодишната ќерка

Tриесетдневен притвор му е одреден на таткото од Кичево кој ја претепа својата двегодишна ќерка која почина од здобиените повреди. 

Осомничениот Ф.Д, според информациите од СВР Охрид, е спроведен во затворот во Битола. 

Според соопштението од СВР – Охрид, приведениот на 18 декември околу 21 часот во неговата семејна куќа во Кичево и нанел тешки телесни повреди на неговата двегодишна ќерка, која првично била пренесена во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје каде на 8 јануари им подлегнала на повредите.