Балкан
25. November 2020 - 14:50

Трагедија во Земун: 4-годишно дете прегазено од автобус на градскиот превоз

Вчера во Земун се случила страшна несреќа околу седум часот кога возач на автобус на градскиот превоз ја затворил вратата и не го видел детето како се качува во автобусот по што го прегазил пренесува kurir.rs.

Детето било одма пренесено во болница, но како што пренесува kurir.rs детето подлегнало на повредите во болница.

Лекарите плачеле кога слушнале дека детето починало после борбата за живот во која се бореле нивните колеги. 

Момчето (4) кое е прегазено излегувало со неговата баба од автобусот а живеело во близина на местото на несреќата. 

Фамилијата на починатото дете немала сила да разговара со новинарите.

-Ве молиме, имајте разбирање, многу ни е тешко. Немаме сила да разговараме, рекле роднините кои ја отвориле врата од неговата куќа.