Свет
27. September 2016 - 21:45

Трагедија: Шестмина загинати во хеликоптерска несреќа во Ангола

Најмалку шест лица загинаа при пад на хеликоптер на американската нафтена компанија „Шеврон“ во Ангола.

Во несреќата загинаа четворица државјани на Ангола и двајца странци, соопшти анголската безбедносна служба.

- Несреќата се случи во лоши временски услови, изјави претставник на армијата на Ангола, која раководи со спасувачките операции.