Македонија
31. January 2018 - 9:33

Трагедија ја потресе Македонија - загина маж

Вчера околу 22.00 часот  на магистралниот пат Штип-Кочани се случила тешка сообраќајна несреќа.
 
Во атарот на село Тркање, патничко моторно возило „Форд фокус“со кочански регистерски таблички управувано од 36- годишниот Д. А од село Бели,Кочани излегло надвор од коловозот.
 
Од здобиените повреди Д.А. починал на местото на настанот