Македонија
23. May 2022 - 15:37

Тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен, повредени три лица

Тешка сообраќајна несреќа попладнево целосно го блокира патниот правец Охрид-Ресен, пишува 4NEWS.mk.

Според информациите станува збор за сообраќајна несреќа во која учествувале три автомобили и се повредени три лица.  По несреќата се врши увид, на лице место е присутна полицијата, а повредените се пренесени во болница со возило на Итна медицинска помош.

Поради несреќата сообраќајот на патот Охрид-Ресен е густ и отежнат, а формирана е и километарска колона автомобили.