Балкан
17. јуни 2018 - 11:01

Тензично во Мала Преспа: Грчки десничари и граѓани се судрија со грчката полиција

Грчките медиуми јавиваат дека дошло до судир мешу малкуте демонстранти во Нивици и полицијата која го обезбедува настанот.

Група граѓани, главно десничари, се обиделе да го пробијат полицискиот кордон употребувајќи сила. Демонстрантите фрлале дрва и камења по лполицијата, а таа одговорила со солзавец.