Ракомет
14. January 2019 - 20:16

СП 2019 - Манасков: Противникот севкупно беше подобар

Најефикасен на дуелот против Хрватска во нашиот состав беше Дејан Манасков, кој постигна 6 голови. Тој на прес конференцијата изјави:
- Честитики за противникот за победата и сосема ја заслужија. Ние со 6-6 игра немаме шанса, затоа игравме 7-6. Во вториот дел бевме подобри и дојдовме на -3 негатива, но тие севкупно беа подобри на дуелот.
 
Утре на првенството е слободен ден за Македонија, а следниот дуел е натпреварот против Шпанија во среда.