Македонија
7. February 2024 - 16:11

Скопје: Маж физички ја нападнал својата девојка

Денеска (07.02.2024) во 00.40 часот на подрачјето на Карпош во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.Л.(26) од Скопје затоа што претходно физички ја нападнал неговата 25 - годишна поранешна партнерка, при што употребил и тврд предмет. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.   

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.