Македонија
13. May 2019 - 15:50

Скопјанец нападнат од повеќе лица во Шуто Оризари

Вчера околу 22:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Шуто Оризари Е.И.(20) од Скопје бил нападнат од повеќе непознати лица. Според пријавата, најпрвин едно од лицата со непозната течност го испрскал во пределот на очите, по што друго лице му нанело убод со остар предмет во пределот на вратот. На Е.И. му била укажана помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје. СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.