Џет-Сет
14. May 2017 - 9:17

Скандал на Евровизија: Момче влета на сцена, публиката му го виде голиот задник, пејачката пенисот

Украинскаа пејачка Сусана Алиманова Џамаладинова позната како Џамала ја отпеа новата песна во текот на финалната вечер на 62. Евровизија.

Џамала минатата година победи, а на овогодинешниот Евросонг ја отпеа својата нова композиција не насетувајќи дека ќе дојде до скандал. Имено, поради пропуст на продукцијата, нејзиниот настап падна во втор план кога на сцената излезе маж кој на публиката и го покажа голиот задник, а на пејачката својот пенис.

Тој беше замотан со знаме на Австралија, а само што ја покажа задникот на целиот светот, го тргнаа од бина, но веќе беше доцна.

На социјалните мрежи наголемо се коментираше овој пропуст, а снимката го преплави интернетот.