Ракомет
8. October 2021 - 8:22

Шест натпревари за Еурофарм Пелистер до крајот на 2021 во ЛЕ

Европската ракометна централа (ЕХФ) ги одреди саатниците за првите шест натпреварите од групната фаза во Лига Европа, во кои македонскиот претставник Еурофарм Пелистер трипати ќе игра на домашен и трипати ќе гостува до крајот на годината.

Битолскиот клуб ќе одигра три натпревари во терминот од 18:45 и три натпревари во терминот од 20:45 часот.

Распоред на натпреварите на Еурофарм Пелистер во рамки на групата Д до крајот на 2021 година:

19.10.2021 – 20:45 часот, Еурофарм Пелистер – Ним

26.10.2021 – 18:45 часот, Кадетен Шафхаузен – Еурофарм Пелистер

16.11.2021 – 18:45 часот, АЕК Атина – Еурофарм Пелистер

23.11.2021 – 18:45 часот, Еурофарм Пелистер – Татабања

30.11.2021, 20:45 часот, Спортинг Лисабон – Еурофарм Пелистер

07.12.2021 – 20:45 часот, Еурофарм Пелистер – Спортинг Лисабон

Првопласираните четири екипи од секоја група ќе ги продолжат натпреварите во елиминационата фаза на ЕХФ Лига Европа.