Македонија
2. November 2017 - 8:43

Шекеринска во официјална посета на Бугарија

 

- Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со делегација од Министерството денеска ќе престојува во официјална посета на Република Бугарија.

За време на посетата министерката Шекеринска ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со министерот за одбрана Красимир Каракачанов.

Делегацијата од Министерството ќе го посети и Националниот воен команден центар на бугарските вооружени сили.