Џет-Сет
18. March 2016 - 22:54

Сексапилната Амбер Роуз со гола града ги поддржа феминистките

Погледнете како Амбер Роуз со голотија ги поддржува феминистките.
 
Познатата манекенка Амбер Роуз се придружи на кампањата „Ослободете ги брадавиците“ така што објави фотографија на која ја прикажува својата  гола дојка не криејќи ја брадавицата.
 
Сепак, поранешната девојка на Канје Вест ги почитувала правилата на социјалните мрежи, па на Инстаграм  ги маскирала интимните делови додека на Твитер покажа баш се.
 
Нејзините повеќе од десет милиони следбеници со воодушевување ја дочекаа оваа фотографија која пропагира феминистичко движење.
 
Кампања  „Ослободете ги брадавиците“ е покрената за да ги промовира правата на жените  како и мажите да бидат слободни и да ги покажат градите во јавноста.