Македонија
5. July 2022 - 18:21

Се степале пациентки на клиника

Во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ се случила тепачка меѓу две пациенти по претходно недоразбирање.

Г.А. (43) и Е.Љ. (29), двете од Скопје, кои биле пациентки на клиниката го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Полицијата ќе поднесе соодветни пријави против двете жени.