Фудбал
22. January 2022 - 9:33

Роналдо има проблеми со младите играчи на Манчестер јунајтед

Младите играчи на Манчестер Јунајтед се незадоволни од напаѓачот Кристијано Роналдо.

Според „Атлетик“, дел од тимот реагираше негативно на интервјуто на Португалецот, во кое тој ги критикуваше младите играчи. Талентите на Манчестер јунајтед имаат многу подобри односи со напаѓачот Единсон Кавани и покрај тоа што Уругваецот полошо го знае англискиот во споредба со Роналдо. Исто така, проблем за Манчестер јунајтед е и блискоста на Роналдо со сонародниците Бруно Фернандеш и Диого Далот.